Garance STK
Garance STK
Rychlý kontakt

Brno
tel. : +420 737 00 50 70
brno@profichip.cz

Praha
tel. : +420 774 70 63 70
praha@profichip.cz

Zlín
tel. : +420 608 72 08 20
zlin@profichip.cz

Ostrava
tel. : +420 777 70 49 70
ostrava@profichip.cz

Mobilní ChipTuning
tel. : +420 737 00 50 70
technik@profichip.cz

Technické dotazy
tel. : +420 608 65 00 65

 

 

 

Dopočujeme
Revena - autofolie

Chiptuning

chip-cl

Chiptuning

Chip tuning motoru je mnohými považován za temné umění. Vměšování se do černých skříněk a dešifrování počítačového kódu může znít jako něco složitého až riskantního. V dnešní době, jsou již veškeré problémy spojené s „chipováním“ vyřešeny a jako ve všech oborech, vývoj jde neustále kupředu.

 

 

   Každému někdy chybí alespoň troška výkonu motoru navíc, i když si nechceme hrát na závodníky. Přesto by většinu motoristů ani ve snu nenapadlo, vytvářet na svém voze hned razantnější sportovní úpravy. Výměna výfuku, sportovní vzduchové filtry, „závodní“ svíčky a jiné různé nápady, jak si zvýšit výkon svého vozu. Několika tisícové položky a výkon zvýšen o pár koní.

 

engine

 

Takže co chiptuning motoru?

    Pro začátek, jedná se o poněkud zastaralý termín. Když byly karburátory nahrazeny vstřikováním paliva a řídícími jednotkami (ECU), stalo se umění úprav výkonu motoru zas o něco složitější. Namísto šroubováku, byl zapotřebí počítač a software (program) pro nastavení řídící jednotky. Tyto programy byly instalovány na mikročip, který je zapojen přímo do jednotky vozidla – odtud název.

S vývojem automobilů se mění i technika. Přemapování, způsob úpravy, při které se připojí notebook do konektoru pro diagnostiku a nahraje se software úpravy palivového systému, změna odezvy plynového pedálu, případně zvýší omezovač točivého momentu.

   

chip-cl2    Většina zákazníků má ale zájem o úpravu jednotky čipem. Dieslové motory, zejména ty koncernové, nabízí při využití této úpravy poměrně velký nárůst výkonu a točivého momentu, až kolem 20%. V případě benzínových motorů, je také patrný nárůst výkonu, především v případě motorů využívajících přeplňování.

 

    Na každý „chip“ píše výrobce vlastní software. Společnosti zabývající se chiptuningem, tento kód upraví tak, aby zlepšil fungování motoru=zvýšil výkon, aniž by došlo k jakémukoliv poškození. Náš dodavatel Dimsport, se úpravami programů jednotek zabývá již od roku 1991. Proto jsme schopni garantovat kvalitu a spolehlivost našich úprav.

    Například u vozu Škoda Fabia RS se po provedení chiptuningu zlepšilo zrychlení z původních 8,1s na rovných 7s z 0-100km/h. Při následné garanční prohlídce vozu nebyla úprava řídící jednotky zjištěna.

     Při zvýšení výkonu, se také snižuje potřeba vytáčet motor do vyšších otáček, díky tomu se snižuje spotřeba o 10%-15%. V průměru tedy od 0,5l /100 až 1 l/100km.

 

Chiptuning

Další služby

Kontakt

arrow Ceník úprav

arrow Nejčastější dotazy

arrow Další služby

arrow Reference

arrow LPG servis

arrow Odstranění FAP, DPF filtru

arrow Deaktivace EGR ventilu

arrow 1-LPG

 

arrow Provozovna Praha

arrow Provozovna Brno

arrow Zlín

arrow

 
 
facebook profichip  Facebook
google plus profichip  Google +
profichip twitter  Twitter

Vlastník webových stránek: Profichip s.r.o., Jeremiášova 2722/2a, Stodůlky, 155 00 Praha 5; spisová značka C 249819 vedená u Městského soudu v Praze
Odborným zhotovitelem služeb je PROFICHIP TECHNOLOGY Ltd. organizační složka v České republice se sídlem Za zámečkem 745/17, Jinonice, 158 00 Praha 5 IČ: 01506447. Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl A, vložka 76092.

+