Garance STK
Garance STK
Rychlý kontakt

Brno
tel. : +420 737 00 50 70
brno@profichip.cz

Praha
tel. : +420 774 70 63 70
praha@profichip.cz

Jihlava
tel. : +420 733 60 23 72
jihlava@profichip.cz

Zlín
tel. : +420 608 72 08 20
zlin@profichip.cz

Mobilní ChipTuning
tel. : +420 737 00 50 70
technik@profichip.cz

Technické dotazy
tel. : +420 608 65 00 65

 

 

 

Dopočujeme
Revena - autofolie

Chiptuning

chip-cl

Chiptuning

Chip tuning motoru je mnohými považován za temné umění. Vměšování se do černých skříněk a dešifrování počítačového kódu může znít jako něco složitého až riskantního. V dnešní době, jsou již veškeré problémy spojené s „chipováním“ vyřešeny a jako ve všech oborech, vývoj jde neustále kupředu.

 

 

   Každému někdy chybí alespoň troška výkonu motoru navíc, i když si nechceme hrát na závodníky. Přesto by většinu motoristů ani ve snu nenapadlo, vytvářet na svém voze hned razantnější sportovní úpravy. Výměna výfuku, sportovní vzduchové filtry, „závodní“ svíčky a jiné různé nápady, jak si zvýšit výkon svého vozu. Několika tisícové položky a výkon zvýšen o pár koní.

 

engine

 

Takže co chiptuning motoru?

    Pro začátek, jedná se o poněkud zastaralý termín. Když byly karburátory nahrazeny vstřikováním paliva a řídícími jednotkami (ECU), stalo se umění úprav výkonu motoru zas o něco složitější. Namísto šroubováku, byl zapotřebí počítač a software (program) pro nastavení řídící jednotky. Tyto programy byly instalovány na mikročip, který je zapojen přímo do jednotky vozidla – odtud název.

S vývojem automobilů se mění i technika. Přemapování, způsob úpravy, při které se připojí notebook do konektoru pro diagnostiku a nahraje se software úpravy palivového systému, změna odezvy plynového pedálu, případně zvýší omezovač točivého momentu.

   

chip-cl2    Většina zákazníků má ale zájem o úpravu jednotky čipem. Dieslové motory, zejména ty koncernové, nabízí při využití této úpravy poměrně velký nárůst výkonu a točivého momentu, až kolem 20%. V případě benzínových motorů, je také patrný nárůst výkonu, především v případě motorů využívajících přeplňování.

 

    Na každý „chip“ píše výrobce vlastní software. Společnosti zabývající se chiptuningem, tento kód upraví tak, aby zlepšil fungování motoru=zvýšil výkon, aniž by došlo k jakémukoliv poškození. Náš dodavatel Dimsport, se úpravami programů jednotek zabývá již od roku 1991. Proto jsme schopni garantovat kvalitu a spolehlivost našich úprav.

    Například u vozu Škoda Fabia RS se po provedení chiptuningu zlepšilo zrychlení z původních 8,1s na rovných 7s z 0-100km/h. Při následné garanční prohlídce vozu nebyla úprava řídící jednotky zjištěna.

     Při zvýšení výkonu, se také snižuje potřeba vytáčet motor do vyšších otáček, díky tomu se snižuje spotřeba o 10%-15%. V průměru tedy od 0,5l /100 až 1 l/100km.

 

Chiptuning

Další služby

Kontakt

arrow Ceník úprav

arrow Nejčastější dotazy

arrow Další služby

arrow Reference

arrow LPG servis

arrow Výměna FAP, DPF filtru

arrow Odstranění FAP, DPF filtru

arrow Deaktivace EGR ventilu

arrow Provozovna Praha

arrow Provozovna Brno

arrow Zlín

arrow Jihlava

 
 
facebook profichip  Facebook
google plus profichip  Google +
profichip twitter  Twitter
+