Garance STK
Garance STK
Rychlý kontakt

Brno
tel. : +420 737 00 50 70
brno@profichip.cz

Praha
tel. : +420 774 70 63 70
praha@profichip.cz

Zlín
tel. : +420 608 72 08 20
zlin@profichip.cz

Ostrava
tel. : +420 777 70 49 70
ostrava@profichip.cz

Mobilní ChipTuning
tel. : +420 737 00 50 70
technik@profichip.cz

Technické dotazy
tel. : +420 608 65 00 65

 

 

 

Dopočujeme
Revena - autofolie

Kutil domácí - nebo-li "garážník"

pat a mat

Kutil domácí - nebo-li "garážník"

Zvýšením výkonu motoru "chiptuningem" se zabýváme již více než 10 let. Začínali jsme jako Tuningová firma na Jižní Moravě s první provozovnou o ploše 700 m čtverečních...

Prostory byly děleny na prodejnu o ploše cca 300 m, a dílny o ploše 400 m. Na trhu působilo jen pár firem a pověst chiptuningu byla velmi slušná.

První auto které jsme upravovali byla Škoda Octavia 1.8 T, s originálním výkonem 110 kW ( 150 PS) , zákazníkovi se navíc měnil klasický vzduchový filtr za sportovní filtr a svíčky Denso Iridium, tenkrát za úpravu platil 15 000 Kč.

Na trhu nebyly dostupné okopírované kabely s CD, takže každý kdo začínal musel investovat nemalé prostředky do vybavení. Díky tomuhle jsme nemohli začít jako kutil domácí - nebo-li "garážník" , ale rovnou jako firma s ´kvalitním vybavením a vyššími cenami.

Od té doby uteklo již hodně času a na trhu se objevilo 10ky nových firem nabízející Chiptuning s tím, že se jedná o zaručeně nejlepší kvalitu...

V dnešní době si každý kutil domácí - nebo-li "garážník" myslí, že když si koupí "nějaký kabel s CD" na Aukru, bude z něj chipař. Ve většině případů si udělá nějakou prezentaci na internetu, telefon zvedá jen večer když dorazí z práce a za pár korun se snaží různě po známých upravovat jednotky. Výsledek je ten, že všeobecně pověst chiptuningu těmito kutily velmi trpí. Občas se stane, že takhle upravené auto jezdí celkem bez problému, ale je to spíše výjimka a je to dáno tím, že zrovna u tohoto typu motoru je jedno co se tam nahraje, protože jezdí skoro se vším.

Kutil domácí - nebo-li "garážník" uvědomělý : jedná se již o poučeného garážníka, který si udělal nemalé problémy s nekvalitním SW. Úpravy již překupuje od skutečné chiptuningové firmy s vlastním vývojovým nástrojem, kvalita těchto chipů je již v pořádku, cena úpravy vyšší.

Kutil domácí - nebo-li "garážník" tváří cí se jako profi firma: dalším typem firem, které nově vznikly a začaly se věnovat chiptuningu jsou firmy tvářící se, že jsou na trhu x let, že upravily tisíce aut, atd... ve většíně případů se jedná pouze o obchodní firmy, které spolupracují s firmami co mají tradici a technologie. Tyto firmy, aby něčím vynikly tak buď mají ceny vysoké s tím, že jsou vlastně nejlepší, nebo naopak mívají ceny o něco nižší.

Chiptuning

Další služby

Kontakt

arrow Ceník úprav

arrow Nejčastější dotazy

arrow Další služby

arrow Reference

arrow LPG servis

arrow Odstranění FAP, DPF filtru

arrow Deaktivace EGR ventilu

arrow 1-LPG

 

arrow Provozovna Praha

arrow Provozovna Brno

arrow Zlín

arrow

 
 
facebook profichip  Facebook
google plus profichip  Google +
profichip twitter  Twitter

Vlastník webových stránek: Profichip s.r.o., Jeremiášova 2722/2a, Stodůlky, 155 00 Praha 5; spisová značka C 249819 vedená u Městského soudu v Praze
Odborným zhotovitelem služeb je PROFICHIP TECHNOLOGY Ltd. organizační složka v České republice se sídlem Za zámečkem 745/17, Jinonice, 158 00 Praha 5 IČ: 01506447. Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl A, vložka 76092.

+