Garance STK
Garance STK
Rychlý kontakt

Brno
tel. : +420 737 00 50 70
brno@profichip.cz

Praha
tel. : +420 774 70 63 70
praha@profichip.cz

Zlín
tel. : +420 608 72 08 20
zlin@profichip.cz

Ostrava
tel. : +420 777 70 49 70
ostrava@profichip.cz

Mobilní ChipTuning
tel. : +420 737 00 50 70
technik@profichip.cz

Technické dotazy
tel. : +420 608 65 00 65

 

 

 

Dopočujeme
Revena - autofolie

Odstranění FAP, DPF filtru (filtr pevných částic )

dpf

Odstranění  FAP, DPF filtru (FAP, DPF - filtr pevných částic)

Životnost FAP, DPF filtru bývá obvykle cca 120 000 km podle typu vozidla, následná oprava se pohybuje v řádu desetitisíců... a přitom je filtr ve vozdile zcela nadbytečný... zastánci ekologie ho obhajují, nicméně nikdo nepředložil komplexní studii vlivu na životní prostředí při jeho regeneracích, náklady a ničení na výrobu a převoz.

Něco málo o filtru FAP, DPF ...

 CO TO JE FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC?

Filtr pevných částic (anglické označení DPF - diesel particulate filter nebo francouzské označení FAP - filtre a particules) je součástí výfukového potrubí vozidel, vybavených dieslovým motorem, který zachycuje pevné částice zplodin. Prvním v používání těchto filtrů do automobilů byl francouzský koncern Peugeot / Citroen, následován dalšími světovými automobilkami, včetně koncernu VW, jehož je součástí naše značka Škoda.

JAK FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC FUNGUJE

Filtr pevných částic je zařízení, které z výfukových plynů u vozidel s naftovým motorem odstraňuje saze, které vznikají při spalování. Systém funguje na principu zachytávání pevných částic na velmi jemném sítku. Filtr se čistí neboli regeneruje spálením sazí ze sítka vysokou teplotou.
Pasivní regenerace probíhá automaticky při delším, konstantně vyšším zatížení motoru, kdy se teplota výfukových plynů  pohybuje mezi 350 – 500 °C, tedy například při jízdě po dálnici.
Aktivní regenerace probíhá dle typu vozidla po 300 - 1000 km, pokud nenastala možnost pasivní regenerace (tj. např. při jízdě v městském provozu). Teplota výfukových plynů je uměle zvýšena na asi 600° C. Při této regeneraci jsou vypalovány všechny usazeniny z filtru. Tím se spousta škodlivých látek dostane opět do ovzduší.

NEGATIVNÍ VLIV FILTRU

Postupem času se i přes prováděné regenerace filtr pevných částic zanáší. Důsledkem tohoto je samozřejmě snížení výkonu vozu a vyšší spotřeba. Životnost filtru závisí na typu vozidla, stylu jízdy, počtu najetých km atd. Investice do nového originálního filtru pevných částic se pohybuje od několika tisíc Kč (Peugeot) až po 140 – 190 tisíc Kč (Honda CR-V, Kia Sportage). Filtry pevných částic z druhovýroby nefungují a jejich životnost je v řádu stovek až tisíc km.    


NABÍZÍME KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ!

Naše společnost se specializuje na řešení problémových filtrů pevných částic. Provádíme komplexní demontáž filtru. První částí je samotné mechanické odstranění filtru z vozidla. Následně se provede softwarová úprava v motorové řídící jednotce, při které je deaktivován proces regenerace a diagnostiky filtru pevných částic.

VÝHODY ODSTRANĚNÍ FILTRU PEVNÝCH ČÁSTIC?

Odstraněním filtru pevných částic vyřešíte nejen nutnost nákupu nového a velmi drahého dílu, ale zároveň získáte vyšší výkon vozidla, a hlavně tímto krokem dosáhnete snížení spotřeby až o 15%.

U JAKÝCH VOZIDEL JE MOŽNÉ ODSTRANĚNÍ FILTRU PROVÉST

Odstranění filtru pevných částic je možné u 99% vozidel s dieselovým motorem. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poskytneme informace k Vašemu konkrétnímu typu vozu.

 

KOMPLETNÍ CENÍK ODSTRANĚNÍ DPF - FAP - FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC

WWW.FAP-DPF-FILTRY.CZ

 

www.fap-dpf-filtry.cz

 


Orientační životnost filtru FAP, DPF podle výrobce automobilu. 


BMW: Životnost je závislá na provozním režimu. Obvyklým intervalem bývá cca 150-160 tisíc km.

FORD: Životnost DPF se omezuje na 120 000 km.

MAZDA: Životnost filtru u motoru 1.6 D (Mazda3, motor PSA) je výměna filtru předepsána po 120 000 km, doplnění aditiva každých 60 000 km.

PEUGEOT: Životnost filtrů je podle provedení do 210 000 km. Životnost je závislá na způsobu užívání vozidla, jízdě, kvalitě paliva, stavu motoru atd.

VW Group :  Životnost filtru pevných částic (DPF) závisí na způsobu jízdy a s tím související spotřebě paliva. Zhruba se pohybuje okolo 100 000 až 150 000 km.


Cena za výměnu ve značkovém autoservisu se pohybuje v rozmezí: od cca 25 000 Kč - 90 000 Kč

 

Ceník odstranění FAP, DPF filtru

od 6000 Kč do 16 000 Kč podle typu vozu.

Cena zahrnuje mechanické i sofwarové odstranění FAP, DPF filtru.

 

 

 

Seznam upravovaných značek automobilů s FAP, DPF filtrem 

 

dpf_znacky

 

Chiptuning

Další služby

Kontakt

arrow Ceník úprav

arrow Nejčastější dotazy

arrow Další služby

arrow Reference

arrow LPG servis

arrow Odstranění FAP, DPF filtru

arrow Deaktivace EGR ventilu

arrow 1-LPG

 

arrow Provozovna Praha

arrow Provozovna Brno

arrow Zlín

arrow

 
 
facebook profichip  Facebook
google plus profichip  Google +
profichip twitter  Twitter

Vlastník webových stránek: Profichip s.r.o., Jeremiášova 2722/2a, Stodůlky, 155 00 Praha 5; spisová značka C 249819 vedená u Městského soudu v Praze
Odborným zhotovitelem služeb je PROFICHIP TECHNOLOGY Ltd. organizační složka v České republice se sídlem Za zámečkem 745/17, Jinonice, 158 00 Praha 5 IČ: 01506447. Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl A, vložka 76092.

+