Tuning DSG převodovek

Tuning DSG převodovek

Automatická převodovka DSG je moderní automatická převodovka, u které je hydrodynamický měnič točivého momentu nahrazen dvěma spojkami, takže dokáže řadit bez ztráty výkonu. Převodovky jsou velmi kvalitně dílensky zpracované a jejich poruchovost je nízká a tuningem se zvyšuje životnost dalších částí motoru. Tuning DSG převodovky není podmíněný chiptuningem řídící jednotky automobilu a je vhodný pro všechny automobily s převodovkou DSG.

Co je DSG převodovka?

DSG převodovka je automatická převodovka, která je již ve dvou typech provedení. Mezi straší a novejší DSG převodovkou existují rozdíly v konstrukci a převážně v chlazení. U starších typů (DSG6) je k chlazení převodovky využita olejová lázeň. Olej je v tomto případě účinný pro chlazení, nicméně klade odpor, který je samozřejmě ztrátou energie a to jde na úkor vyšší spotřeby paliva. Co se týče převodovky DSG7 (sedmistupňová převodovka), tak zde je kombinovaná spotřeba u benzínových motorů udávána dokonce nižší, než u manuální převodovky. U naftových motorů je spotřeba uváděna téměř stejná, nebo jen nepatrně vyšší díky konstrukci, kde není třeba oleje k chlazení převodovky.

Konstrukce převodovky DSG.

DSG se skládá ze dvou dílčích převodovek. Obě dílčí převodovky jsou konstruovány jako mechanické převodovky a každé z nich náleží jedna vícelamelová spojka. Obě spojky pracují ve speciálním oleji pro automatické převodovky DSG. Jsou ovládany z mechatroniky a spínají a rozepínají podle toho, jaký rychlostní stupeň má byt zařazen. První spíná stupně 1,3,5,(7) a zpětný chod a druhá spíná 2, 4, a 6. stupeň. Vždy je tedy činná jedna převodovka a ve druhé je již zařazený rychlostní stupeň, ale spojka není sepnutá.

Tuning DSG převodovky.

Tuning DSG převodovky probíhá pomocí předprogramovaných map od naších programátorů, kteří software vyvíjí již více jak 2 roky. Pracujeme převážně na posunu v omezovači točivého momentu, optimalizace řazení a další pro zajištění maximálního požitku z jízdy.

Pro naše klienty nabízíme 2 možnosti úpravy:

1. ECO DSG - software je dostupný pro všechny auta s převodovkou DSG pro optimalizaci chodu převodovky

2. DSG power - tato služba je určena pro náročnější klienty, kteří od svého vozu vyžadují naprosté maximum. U takové úpravy je potřeba počítat s vyladěním turba, nové svody a další součástí automobilu. Jedná se o nastavování na základě vozidla klienta. U této úpravy se cena odvíjí od provedených úprav.

DSG tuning má několik bodů ladění, u kterých dochází k:

Cena podporovaných vozů: 11 990,-

Vozidla s převodovkou DSG:

 

audi-logo

Volkswagen-logo

seat-logo

skoda

dsg 1