24. 9. 2018 Test špatné úpravy! Na co si dát pozor?

Občas nám volají potencionální zájemci o úpravu řídící jednotky s tím, že jsou i levnější ceny chiptuningu, a jaký je v tom vlastně rozdíl. I když bychom mohli nad tímto tématem sedět a polemizovat hodiny, je odezva z naší strany jednoduchá a stručná.

Existuje samozřejmě spoustu firem, které se optimalizací zabývají, mají své jméno, mají své know-how a úpravu dělaf4af5603051f72195dc6af49893d6f6c.jpgjí dle svých možností, vědomí a svědomí, většinou bez válcové zkušebny. Velkým a dost podstatným aspektem je ale obrovská znalost a tím se míní především rizika s tím spojené.  Po špatném chiptuningu nás navštívilo již nespočet zákazníků. Abychom poukázali na tuto problematiku, která se objevuje velmi často, máme tu pro vás ukázku z měření vozu Hyundai i30 1.6i, který v originálním nastavení disponuje výkonem 99 kW. Na tomto voze si majitel nechal provést právě jeden z levnějších chipů. Špatně provedená úprava dokáže bohužel zajistit opačný efekt a to snížení výkonu motoru. V tomto případě bylo naměřeno o 5 kW méně, než v originálním nastavení. Ve výsledku může takto neprofesionálně upravená jednotka vyjít majitele velmi draho. Tyto špatně provedené chipy jsme ochotni zdarma změřit, popřípadě poté upravit.

Kvalitní firmy, které se optimalizací zabývají, mají k dispozici veškeré vybavení jako je kupříkladu
- originální diagnostika BOSH KTS 540
- přístroj měřící kouřivost výfukových zplodin, stejný jako se používá na stanici měření emisí.
- originální nástroje na programování, vyčítání a úpravu softwarových dat jako je K-tag, Kess, Genius…
- válcovou zkušebnu výkonu (4x4, 2x4…)

Chiptuning řídící jednotky motoru je velmi žádaná služba a pokud se pro něj rozhodnete, je třeba opravdu promyslet, kterému úpravci své auto svěříte.

U nás je vždy možné nezávazně projednat úpravu ať už po telefonu, nebo přímo na pobočce.
Aby si naši potencionální zákazníci byli jisti výsledkem, nabízíme kompletní úpravu včetně válcové zkušebny. Na našich stránka jsou ke zhlédnutí pravidelně dodávané grafy, články, reference, novinky, a veškeré popisy k daným službám. Důležité jsou také zpětné vazby, hodnocení a doporučení, na základě kterých nás spoustu lidí kontaktuje.

Vážíme si našich zákazníků a jejich rozhodnutí spolupracovat právě s námi.

Hyundai.jpg