Často kladené dotazy o chiptuningu

Důvody pro chiptuning aneb proč si mám nechat vozidlo nachipovat?

ATEST

ATEST

Homologovaný chiptuning. Úprava schválená ministerstvem dopravy.

Válcová zkušebna

Válcová zkušebna

Měření výkonu motoru na válcové zkušebně.

Pojištění továrních záruk

Pojištění továrních záruk

Obáváte se o záruku na vaše vozidlo? Nabízíme pojištění tovární záruky vozidel.

SNÍŽENÍ SPOTŘEBY

SNÍŽENÍ SPOTŘEBY

Výrazné snížení spotřeby, dle typu řídící jednotky a motoru lze dosáhnout úspory až 1,5l/100 km.

JÍZDNÍ KOMFORT

JÍZDNÍ KOMFORT

Vysoce zvýšený jízdní komfort zajistí to, že vozidlo bude lépe akcelerovat.

BEZPEČNĚJŠÍ JÍZDA

BEZPEČNĚJŠÍ JÍZDA

Předjíždění se stává bezpečnějším a zvyšuje se tak bezpečnost a plynulost provozu.

Odpovědi na to, co vás zajímá

Lze chiptuning zapsat do velkého technického průkazu?

Ano, provádíme jako jedni z mála legální chiptuning. Ministerstvo dopravy, Odbor silničního provozu schválil naše úpravy a chiptuning s navýšením výkonu do 20% můžeme zapsat do velkého technického průkazu. 

Číst dále
Lze upravit každé vozidlo?

Upravit lze téměř každé vozidlo, i když existují výjimky. Záleží na typu motorové řídící jednotky. Vozidla, která běžně upravujeme, naleznete v našich výkonových tabulkách. V případě, že zde Váš vůz nenajdete, kontaktujte nás a my prověříme, zdali lze zvýšit výkon / snížit spotřebu i u Vašeho vozu. Můžete také navštívit naše reference, zda-li jsme již stejný nebo podobný vůz neupravovali.

Je možné u Vás provést měření na brzdě?

Ano, měření výkonu provádíme. Naše společnost disponuje vlastními válcovými zkušebnami a to na provozovně v Praze, Brně i Ostravě. Na naší pražské a ostravské provozovně lze měřit výkon vozidel s náhonem na všechna čtyři kola. Na provozovně v Brně lze změřit výkon motoru u vozidel s náhonem na přední , nebo zadní nápravu. 

Číst dále
Nepřicházím o záruku na nový vůz?

Optimalizace motorové řídící jednotky probíhá tak, že při běžných úkonech v autoservisu jako je diagnostika atp. není úpravu motorových map možné zjistit. Nově nyní nabízíme i pojištění tovární záruky

Číst dále
Na kolik se dá výkon vozidla zvednout?

Ve výkonových tabulkách uvádíme u jednotlivých modelů hodnoty, které doporučujeme jako optimální pro vozidla sériové výroby (tzn. standardní vstřiky, turbo, spojka, atp.). Dle typu vozidla a motorové řídící jednotky je možné výkon upravit i na vyšší či nižší hodnoty.

Nezničím chiptuningem motor?

Při provádění chiptuningu vždy dodržujeme hodnoty dané světovým standardem SF (safeline), které nikdy nepřekračujeme. Vždy optimalizujeme výkon přímo k danému vozu.

Lze upravit nový vůz nebo je lepší najet alespoň 10TKM?

Námi prováděné úpravy jsou testovány a můžeme je doporučit i do nových vozidel. V současné době spolupracujeme s několika autosalony, kterým chiptuning provádíme u nových vozidel.

Je možné upravit i vozidlo s automatickou převodovkou?

Ano. Jak je uvedeno výše, u každého auta provádíme optimální úpravu na míru, nepoužíváme univerzální šablony. Když je vozidlo vybaveno automatickou převodovkou, vždy se provádí úprava s ohledem na tento fakt.

O kolik se mi sníží spotřeba?

U přeplňovaných motorů (turbodiesel, turbobenzín, případně vozidla s kompresorem) se spotřeba sníží přibližně o 15%. U motorů, které nejsou vybaveny turbem (atmosferické motory) se sníží spotřeba přibližně o 5%.

Jak dlouho trvá chiptuning?

Doba úpravy je závislá na typu vozu a motorové řídící jednotky. Nejčastěji úprava trvá 90 - 240 minut. Veškeré optimalizace jsou vždy prováděny danému vozidlu na míru.

Jsou data zálohovány?

Ano. Naše firma provádí zálohu originálních dat na třech serverech a na úložišti Google. Automaticky po úpravě posíláme originální software na e-mail. Zároveň má zákazník možnost vzít si kopii software ECU na CD. Vždy je možné uvést jednotku do původního stavu.

Nezačne vozidlo kouřit?

Ne. Jestliže je Vaše vozidlo v dobrém technickém stavu, kouřivost se nezvedá. (Závady, které způsobují kouřivost, jsou např. rozpadlý katalyzátor, turbo propouští olej apod.). Na našich provozovnách v Praze a Brně disponujeme analyzátory výfukových plynů. Můžeme tedy provést měření emisí před úpravou a po úpravě. 

Měl bych se po chiptuningu nějak speciálně chovat k vozu?

Ne. Po chiptuningu není třeba žádného speciálního zacházení. Pouze doporučujeme dodržovat správný přístup k turbodieselovým motorům, tedy vytáčet vozidlo až je zahřáté, řádně měnit olej apod.

Může mi chiptuning zničit řídící jednotku?

Ne. Jsme již od roku 2001 na trhu a upravili jsme více než 20.000 vozidel.

Můžete přijet vy za mnou a provést úpravu mobilně?

Ano. Více informací najdete v sekci Mobilní chiptuning. V případě zájmu o tuto službu nás kontaktujte telefonicky nebo emailem. Kontaktní údaje najdete v sekci Kontakty.

Chiptuning

Pokud není úprava zapsaná do TP ( zápis do TP za příplatek 3590 Kč s DPH s nárůstem výkonu nepřesahující 20%) jedná se o úpravu, která je určená pouze pro sportovní účely. Úprava, která není zapsáná do TP není schválena pro provoz na pozemních komunikacích a po jejím provedení se vozidlo stává technicky nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích, dle zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.