30. 10. 2018 Zápis chiptuningu do velkého technického průkazu

Zápis do velkého technického průkazu

Již malý krůček nás dělí od pravomoce zapisovat naše úpravy do velkých technických průkazů.  Homologační testy společnosti Dekra se pomalu chýlí ke konci.  Všechna námi upravená vozidla testováním v pořádku prošla a teď nás čeká administrativní část.

Na přelomu roku se Profichip tedy posune mezi pár firem v České republice, které již mohou provádět homologovaný chiptunig!


ZPĚTNÝ ZÁPIS ÚPRAVY DO VELKÉHO TECHNICKÉHO PRŮKAZU!
Ani ti, kteří již mají vozidlo upravené, nepřijdou zkrátka. Budeme moci úpravy do velkého technického průkazu zapsat i zpětně.A jak bude zápis probíhat?

Nejdříve v originálním nastavení vozidla provedeme podrobnou diagnostiku motoru, měření emisí, tedy test kouřivosti, a měření výkonu motoru. Poté probíhá samotná úprava motorových map – chiptuning. Po úpravě se znovu uskuteční  diagnostika motoru, měření emisí a výkonu motoru. Když je celý tento proces u konce, zapíšeme úpravu do vašeho technického průkazu.

Pozor – zápis do techničáku může proběhnout pouze v případě nastavení softwaru ve variantách EKO a OPTIMAL, to znamená, že vozidlo musí splňovat navýšení maximálně do 20%. Při vyšším navýšení není povoleno úpravu do technického průkazu zapisovat.

Jakmile budeme mít atest hotový, což bude podle našich předpokladů, na přelomu roku, budeme Vás o tom onfromovat na našich webových stránkých i na našem facebookovém profilu.