19. 4. 2013 Chiptuning motorů 1.2 TSi

Motor 1.2 TSi je čtyřválcovým motorem s dvěma ventily na válec. Pochází z nové rodiny VW motorů nazvané EA211. Motor se dodává ve dvou výkonových variantách 63kW (160Nm) a 77kW (175nM), které se od sebe liší SW v jednotce motoru. Do budoucna se počítá i s verzí okolo 90kW. Motory se vyznačují přímým vstřikem benzínu do válce, což zlepšuje chod, snižuje spotřebu a dále zvyšuje výkon. Pro vyšší výkon je motor osazen turbodmychadlem, silnější varianta 1.4 TSi je dokonce přeplňována kompresorem a turbodmychadlem zároveň.

Díky přeplňování bylo možné dosáhnout i ploché křivky kroutícího momentu, který je k dispozici od 1 400 otáček až do 4000 otáček. Silnější varianta motoru zahrnuje Start/Stop systém a rekuperaci brzdné energie. Ani prvním motorům 1.2 TSi se nevyhnuly známé problém se špatnými rozvody, ale nové motory mají již toto vyřešeno změnou systému rozvodu. Motory jsou vyráběny v továrně Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Takováto úprava připraví vůz na pohodlnější cestu. Snadněji se automobil rozjíždí v kolonách, nebo v křižovatkách. Lépe se pojede i do kopce – řidič není nucen ihned zařazovat nižší rychlost. Dále má auto, ve kterém byl softwarově upraven výkon motoru, lepší dynamické vlastnosti, dosahuje vyšší maximální rychlosti a to vše se děje s nižší spotřebou.

Nabídka je určena pro následující vozidla s motory 1.2 TSi:

nove-logo

* Škoda Fabia II
* Škoda Octavia II
* Škoda Octavia III
* Škoda Rapid
* Škoda Praktik
* Škoda Roomster
* Škoda Superb II
* Škoda Yeti

Volkswagen-logo

* Volkswagen Caddy
* Volkswagen Golf VI
* Volkswagen Golf VII
* Volkswagen Jetta
* Volkswagen New Beetle
* Volkswagen Polo

audi-logo-000

* Audi A1
* Audi A3

seat-logo

* Seat Altea
* Seat Ibiza
* Seat Toledo
* Seat Leon II
* Seat Leon III