Deaktivace SCR (AdBlue, AdBlue off)

diesel-4625971_960_720.jpgAdBlue je roztok, který se skládá z 32,5% močoviny a 67,5% destilované vody. Toto aditivum je podáváno za účelem  snížení obsahu oxidů dusíku ve výfukových plynech. AdBlue je vstřikováno před katalyzátor výfukových plynů po dosažení provozní teploty reaktoru podle signálů NOx senzoru, který bývá umístěn před katalyzátorem, za katalyzátorem, nebo na obou místech. Přidáním aditiva dochází k rozkladu výfukových plynů na dusík a vodu. Poté výfukové plyny vyhovují evropským emisním limitům. Celý tento systém se nazývá SCR.

Velkou nevýhodou AdBlue je, že při teplotách od -10 stupňů Celsia zamrzne. Ke správné funkci AdBlue dochází až při rozmrznutí. A co se stane, když vám dojde AdBlue kapalina za jízdy? Vozidlo dojede, kam potřebujete. Ale pozor, jak vypnete motor, vozidlo již nenastartujete do té doby, než kapalinu doplníte. 

Adblue bývá také označováno jako DEF (Diesel Exhaust Fluid) 

Kapalina AdBlue je vstřikovaná do výfukové části motoru, nemá tedy vliv na motor jako takový. Celý tento systém je označen jako SCR ( Selective Catalytics Reduction) systém SCR může obsahovat řídící jednotku SCR systemu, vstřikovač kapaliny AdBlue, nádrž Adblue, NOX senzor, ukazatel hladiny Adblue v nádrži.

VÝHODY VYPNUTÍ scr (ADBLUE, AdBlue off)

Celý systém SCR je možné vypnout buď Emulátorem nebo softwarovou úpravou řídící jednotky motou. Původní elektronika celého systému SCR je zachována. Je tedy možné v případě potřeby tento systém SCR opět zapnout, přehrátím sofwaru v řídící jednotce motoru na originální data nebo demontáží emulátoru.

U většiny osobních aut a dodávek se systém SCR upravuje pouze pomocí softwaru.

U kamionů, traktorů a stavební techniky je to podle typu řídící jednotky motoru.

Vypnutím systému SCR se odstraní chybová hlášení na palubní desce a zruší nouzový režim související se systémem SCR.

Varianty služby:

Deaktivace systému SCR (AdBlue, AdBlue OFF) - osobní vozy:      od 6 990,- Kč (dle značky vozu)

Deaktivace systému SCR (AdBlue, AdBlue OFF) - dodávky:            od 9 990,- Kč (dle značky vozu)

Deaktivace systému SCR (AdBlue, AdBlue OFF) - nákladní vozy:   od 12 990,- Kč (dle značky vozu použití Emulátoru nebo SW úprava)

Deaktivace systému SCR (AdBlue, AdBlue OFF) - autobusy:           od 24 990,- Kč (dle značky vozu použití Emulátoru nebo SW úprava)

Deaktivace systému SCR (AdBlue, AdBlue OFF) - traktory:            od 29 990,- Kč (dle značky stroje použití Emulátoru nebo SW úprava)

Deaktivace systému SCR (AdBlue, AdBlue OFF) - stavební stroje: od 35 490,- Kč (dle značky stroje použití Emulátoru nebo SW úprava)

 

Deaktivaci systému SCR provádíme softwarovou úpravou na řídících jednotkách motoru Bosch, Delco, Delphi, Siemens, Denso, a další. Informace o úpravě na Vašem voze Vám rádi zodpovíme e-mailem nebo telefonicky. 

 1.jpgcitroen2.jpgman3.jpgtourage.jpgzafira4.jpgmaster.jpgyeti.jpg

Odstranění SCR/AdBlue systému znamená zásah do emisního systému vozidla a může způsobit zvýšení emisí NOx. Služba odstranění SCR/Adblue systému je určena pouze pro sportovní účely a vozidlo se touto úpravou stává nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích. 

Objednávka Deaktivace SCR (AdBlue, AdBlue off)

Zvolte variantu služby
Celkem od 7 990 Kč