Měření výkonu motoru

Měřením výkonu na válcové zkušebně zjistíme, jaký průběh má výkon 
12.jpgkroutící moment. Měření výkonu na válcové zkušebně nabízíme jako doplňkovou službu ke každé úpravě vozidla, která vede k navýšení výkonu motoru. Měřením se chiptuning stává plnohodnotným.  
 
 
 Kdy je vhodné provádět měření výkonu?

A jak měření na válcové zkušebně probíhá? 
S vozidlem se najede na válcovou zkušebnu a zabezpečí se proti pohybu. K ukotvení se využívají popruhy z nichž je jeden konec ukotvený k zemi a druhý je připevněný k vozidlu. První měření výkonu probíhá před úpravou originálního softwaru v řídící jednotce motoru. Druhé měření následuje po chiptuningu. Výsledkem měření je graf, který znázorňuje průběh výkonu a kroutícího momentu. Z výsledného grafu zjistíme, jaký  nárust a průběh výkonu vozidlo chipem získalo. V databázi měření výkonu na našich webových stránkách se můžete podívat, jakého reálného navýšení dosahujeme u různých typů vozidel. Je potřeba si uvědomit, že při měření na válcové zkušebně dosahují vozidla svého maxima. Proto je důležité, aby byla v dobrém technickém stavu.

 

Co je výsledkem měření výkonu na válcové zkušebně?
Výsledkem z měření je graf. A co můžeme vyčíst z grafu? Níže se můžete podívat, jak vypadá graf měření výkonu motoru vozidla Škoda Superb 2.0 TDI 103kW/ 320Nm. Červená křivka Run 1 znázorňuje výsledek měření před chiptuningem. Jsou tedy naměřeny originální hodnoty vozidla. Černá křivka Run 2 vyobrazuje výsledky měření po úpravě řídící jednotky. Jsou to tedy hodnoty nové, kterých jsme dosáhli chiptuningem. Plná křivka znázorňuje výkon a přerušovaná křivka znázorňuje kroutící moment. Je důležité znát hodnoty naměřené před úpravou softwaru v řídící jednotce, abychom zjistili jaký je reálný rozdíl mezi naměřenými hodnotami před úpravou a po úpravě. Z následujícího grafu vidíme, že naměřené hodnoty před úpravou jsou 109,4 kW a 322,8 Nm. Hodnoty naměřené po úpravě jsou 136,4 kW a 413,3 Nm. Chiptuningem jsme tedy dosáhli navýšení výkonu motoru o 27 Kw a 90,5 Nm. Graf z měření vám samozřejmě vydáme a to v papírové podobě, nebo případě zájmu vám jej zašleme v elektronické podobě.

 9.jpg

Naše firma disponuje dvěma válcovými zkušebnami a to v Praze a Brně.
Na válcové zkušebně v Praze měříme vozidla s náhonem jak na všechny čtyři kola, tak i vozidla s náhonem na přední, nebo zadní nápravu. V Brně lze na válcové zkušebně měřit vozidla s náhonem na přední i zadní nápravu. Vozidla, která mají náhon na všechna čtyři kola lze změřit v případě, že disponují systémem Haldex s možností elektronického odpojení náhonu zadní nápravy. 

Parametry válcových zkušeben

Praha

   Brno

Maximální testovací rychlost

250 km/h

250 km/h

Maximální výkon

1800  koňských sil

1200 koňských sil

Maximální zatížení nápravy

3000 kg

3000 kg

Odchylka měření

2%

2%

11.jpg4.png

Ceník:

Pobočka

Praha

Brno

Cena jednoho měření vozidla s pohonem na přední, nebo zadní nápravu

2500,-

2500,-

Cena jednoho měření vozidla s pohonem 4x4

3.000,-

3.000,- (Pouze vozidla, která disponují systémem Haldex).

Akční cena 2 měření při chiptuningu. Tedy před úpravou řídící jednotky i po její úpravě

2.000,-

2.000,-

Pronájem válcové zkušebny

dohodou

dohodou

Objednávka Měření výkonu motoru

Celkem od 2 000 Kč